
Jeg har haft en fantastisk dag.. Startede dagen med morgenkaffe på Livingroom med Daniel, som er hjemme fra London. Derefter blev det lige lyn-shopping med mig selv og så lige hjem og vende for at fikse noget job. Så ind til byen for at mødes med pigerne – vi skulle som så mange andre på besøg hos ProTemporePR. Jeg var der faktisk allerede for en måneds tiden siden, men det er jo hyggeligt at mødes med de andre tøser. Bagefter drønede vi sammen ind om ParisTexas og hapsede så en juice på Joe&Juice, hvilket var en noget larmende omgang. Derfra gik turen til H&M, hvor jeg og Charlotte hapsede denne fin-sag efter at have set den på Maria. 30kr! Sådan røg året bonus-chek.
Derfra mødtes jeg med Boflingen som lige er kommet hjem fra Sydfrankrig. Vi fejrede gensynet med en gang RullenRundt (vores absolutte fave!) fra Sticks’n'Sushi, krydret med drinks og chokoladekage til dessert. Nu er jeg træt og mæt og glad, og vil ligge mig til at læse jeres hårtips. Vinderen offentliggøres i løbet af imorgen:)
Browse Timeline
Kommentarer ( 9 )
[...] har været på visit: I går var hun med på showroom besøg hos Pro Tempore, hvor hun mødte Acie, Charlotte D og Bloggerella. “Sikke I kan snakke om mode,” konstaterede hun benovet, [...]
Jagten afblæst! » Mode Med Mere skriblede dette d. Jul 25 09 at 17:05Sophie skriblede dette d. Jul 24 09 at 21:09I hvilken h&m har i fundet dette lille vidunder?
/Sophie
Simone skriblede dette d. Jul 24 09 at 21:19Acie, hvor er det dog skønt at høre dine SNS favoritter, for kunne ikke være mere enig – den chokolade kage bliver man afhængig af, så pas på… jeg taler med erfaring, som fuldtids på SNS har jeg set mange ryge lige fluks i fælden
go weekend
Acie skriblede dette d. Jul 24 09 at 21:21Vi fandt den i GalleriK:)
Og Simone – jeg er allerede afhængig. Den er farlig. haps haps, sagde det:)
Maria skriblede dette d. Jul 24 09 at 21:48Øvv, nåede ikk at deltage :/
Den er altså bare for fin din nye ring, og så kun for 30 kr!![]()
Ditte skriblede dette d. Jul 25 09 at 12:34Super fin ring
Må man spørge hvor din neglelak er fra?![]()
Acie skriblede dette d. Jul 25 09 at 14:02Det var også en dejlig dag:)
Min lak er en selv-blanding af en hvid og en lak der hedder “Café Au Lait”. Begge er fra Rimmel!
Ditte skriblede dette d. Jul 25 09 at 21:31Okay, så må jeg jo bare prøve mig lidt frem med farver, synes bare din er så fin
![]()



