top1
top2top4
top 

IndsideOut

Flere og flere billeder fra Topshops AW lookbook dukker op rundt omkring.. Tænkte, at jeg lige ville dele disse med jer:) Som altid med lookbooks synes jeg at der er rigtigt mange fine ting, mens jeg overhovedet ikke er enig med stylingen.. Altså – forestil jer leo-skoene til et par mellemblås skinny jeans, en oversize sort strik, vintage smykker og en blazer. Lidt mindre larmende. Eller bare blazeren med Balmain-skuldrene til bodycon dress og et par lækre hæle..

Related Posts with Thumbnails
Subscribe to comments Comment | Trackback |
Post Tags:

Browse Timeline


Kommentarer ( 7 )

[...] også på banen (se den hos Velvet Snow), og Topshop er også klar med deres bud (som kan ses hos Acie). Du kan se resten af Primarks aw09-lookbook her. (billeder fra luisaviaroma.com og [...]

Luksus vs. budget: Primark vs. Balmain » Mode Med Mere skriblede dette d. Jul 18 09 at 10:22

Jeg ELSKER de nederste sko! Hvor er de bare fine.

Sophie skriblede dette d. Jul 16 09 at 21:46

Ja – men jeg er spændt på at se hvordan hælen ser ud. Er det mon wedges som ponyerne? Eller stilletter som sidste årds modeller? Eller was ist es?!

Acie skriblede dette d. Jul 16 09 at 21:47

Skoene og bukserne på første billede er da magnifique!!
Kender man en dato for releasen?

sanneP skriblede dette d. Jul 16 09 at 22:06

Tøjet kommer løbende igennem de næste halve år.

Enig med med dig acie. Synes altid stylingen hos topshop er lige i overkanten. Deres lookbook sidste år var også overstylet på grænsende til det grimme. Men hvis man kan se hver enkelt stykke hver for sig er det jo nogle lækre sager.

camilla skriblede dette d. Jul 17 09 at 06:14

Jeg satser på wedges!! :-)

Sophie skriblede dette d. Jul 17 09 at 10:08

Synes det ligner at skoene er stiletter – kig på skyggen, den er ikke massiv langs hele skoen, som den ville være hvis det var wedges

Esseline skriblede dette d. Aug 15 09 at 16:56

Har du noget at sige??


XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>



Copyright 2007 Acie .